Péče o tetování

Jak pečovat o Vaše nové tetování a vše okolo se dozvíte právě zde, pokud nenajdete odpověď ani tady, neváhejte mi napsat na messenger facebooku.

Je důležité dodržet několik základních podmínek k tvorbě pěkného tetování, kterým se budete chlubit i po několika letech, ve stejných barvách a provedení: 

"Zaprvé": na schůzku, na které bude tvořeno tetování je dobré přijít včas, ne dvacet minut předem, ani dvacet minut po, i tatér se chce mezi schůzkami občerstvit. Na schůzku přijít dobře najedeni a odpočati, tyto dvě věci hodně ovlivňují vstřebávání bolesti. Absolutní střízlivost je vyžadována na 100%, z kůže, ve které proudí krev obohacená alkoholem, kofeinem barva teče ven a nemá smysl pokračovat v takovém tetování (ze zkušenosti ibalgin je to samé), v takovém případě záloha propadá studiu a zákazník si nese následky sám. Přijít na sezení rovnou z pařby je nepřijatelné.

"Zadruhé": po vytvoření tetování je obrazec namazaný bepantenovou mastí, kterou je možné zakoupit přímo ve studiu nebo donést svou vlastní, bepanten plus hojivý krém je jediná mast, kterou naše studio doporučuje k hojení tetování, s několikaletou zkušeností všech dostupných léčivých mastí na trhu. Krátké shrnutí proč ne: Kalciovka je mast obsahující extrémní množství kalcia, které svou podstatou navazuje vodu a často se stává že tetování otéká, vodnatí a může dojít k zanícení. Infadolan je hojivý krém vhodný na malé nápisy či drobnosti, na velkých tetováních mění odstíny barev a z černé se často stává šedá. Domácí konopná mast: jejím použitím se naše studio absolutně zříká všeho, co se do budoucna s tetováním stane, užití této masti je jako vypít vodu z kaluže na hlavním nádraží. Lékařská vazelína je vazelína, ne hojivý krém. Studio Nibbler Art používá výhradně Bepanten plus hojivý krém, který svými antibakteriálními a hojivými učinky, léčí a hojí kůži nejlepším způsobem. Namazané tetování je překryto fólií, kterou je možné sundat po cca 4 hodinách, tetování se musí omýt vlažnou vodou a je možné použít antibakteriální mýdlo, z tetování je pomocí vody odstraněno vše zpod fólie (kožní mok v podobě slizu, barva, mast) a dokonale očištěno, nechá se zaschnout cca 20min a následně namažeme tenkou vrstvou (filmem) hojivého krému.

"Zatřetí": první dva dny se snažíme tetování udržet v čistotě (z kůže stále vytéká kožní mok a barva), v polosuchu a neustále mažeme, první dva dny hodně rozhodují o vysledném vzhledu, stálá kontrola a mazání, ovšem nic se nesmí přehánět a časté mazání může tetování také poškodit. Po dvou dvou dnech je možné změnit krém a mazat čímkoliv, nepřemazávat! Do týdne se tetování začíná loupat, do měsíce je obnovena kůže, do tří měsíců je tetování usazeno pod kůží.

"Začtvrté": o tetování je třeba pečovat hlavně v létě, kdy slunce může měnit odstín pigmentu, je třeba se chránit vhodnými opalovacími krémy, slunce často mění černou na modrou, předejděte tomu.